Peräseinäjoen metsästysseura - Metsästysseura Pohjanmaan lakeuksilla

Seuran vuokratut alueet näkyviin OmaRiista sovellukseen.

Kätevä ominaisuus OmaRiista sovellukseen. Jäsenillä, joilla ei ole maksullista karttaohjelmaa käytössä.

OmaRiistan päivittämällä vähintään versioon 1.9.0 saa sovelluksesta näkymään seuran vuokratut alueet ylävalikosta valitsemalla.

OmaRiista sovelluksessa,  valitse alhaalta  ”kartta” välilehti.  Ylävalikosta valitse ”ratas eli asetukset”.  Tämän jälkeen voit valita haluamasi alueen esim. PSJMS Peto- ja Pienriista, niin näet vuokratut alueet. Tämän saa siis täysin ilmaiseksi käyttöön.

                    

Huom!

Kyseisen toiminto on käytössä, kun seuran sihteeri on lisännyt teidät palveluun ja lähettänyt Teille kutsun omariista palveluun. (Sihteerille ilmoitettava sähköpostiosoite ja metsästäjänumero). Kirjautumalla OmaRiista-palveluun voitte hyväksyä kutsun. Tämä toimenpide on tehtävä TIETOKONEELLA! Muualla kyseinen kutsu ei näy.

Kirjoita vastaus

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Voit käyttää seuraavia HTML-tageja ja attribuutteja:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.